زندگی زیباست

تمام چیزى که خدا از بشر مى خواهد یک قلب آرام است.

 

                                                 اتل متل جدایی

عروسکم کجایی

گاو حسن پریشون

یه دل دارم پر از خون

عشقم رفته هندستون

خونم شده قبرستون

یه عشق دیگه بردار

یه دنیا غصه بردار

اسمشو بزار بچگی

تا آخر زندگی

آچین و واچین تموم شد

عمر منم حروم شد

نوشته شده در شنبه ۳٠ خرداد ۱۳۸۸ساعت ٦:٤٩ ‎ب.ظ توسط مرضیه نظرات () |

 

قلم مضطرب از این گوشه به آن گوشه دفتر میرفت.گره در ابروانش و غرلندی زیر لب!!

شاعر آمد و خواست شعری بنویسدکه قلم,خود را کنار کشید و گفت:تو عمری مرا به کار کشیده ای.اما هنوز آس و پاسی!

شاعر گفت من از عشق و محبت مینویسم,اما مردم از مرگ و نفرت می خواهند.

قلم گفت بیا و بنویس:

عشق و محبت با مرگ و نفرت از بین نمیرود!!!

 

نوشته شده در شنبه ۳٠ خرداد ۱۳۸۸ساعت ٦:٤٧ ‎ب.ظ توسط مرضیه نظرات () |

زغال و الماس هر دو از جنس کربن هستند,این به رفتار اتمهای کربن بستگی داره که زغال باشن یا الماس.وقتی میشه الماس بود پس چرا زغال باشیم؟!لبخند

هنرمندترین عنصرها فلوئوره.اون حتی آرگون تنبل رو هم فعال میکنه!!خمیازه

هیدروژن به قول امروزی ها end گذاشته :با اینکه نا فلزو ازش انتظاری نیست ,تنها داراییشم که یه الکترون,میبخشه!

اتمها هر چی بزرگتر میشن راحتتر از دارایی هاشون, که همون الکترونه میگذرن.بر عکس ما!!که هر چی بالاتر میریم وابستگیمون بیشتر میشه و کمتر میبخشیم.وای یعنی ما از اتمها هم کمتریم؟!تعجب

آب در عین نرمی و لطافت,سر سخت ترین مادست.اگه دستش به بلورای نمک برسه شبکه سخت اونو چنان از هم میپاشه که از عهده ی هیچ چکشی بر نمیاد.

برخلاف تصور ما,همیشه لازم نیست برای رسیدن به کمال چیزی به دست بیاریم.گاهی هم باید از یه چیزای گذشت تا راه کمال باز شه.مثل سدیم که میگذره از الکتروناش تاکامل شه ظرفیتش.

به اکسیژن میگن رفیق ناباب!!(مثل بعضیا).چون هم نشینی باهاش عاقبتی جز خاکستر شدن و به هوا رفتن فایده ی دیگه ای نداره.عینک

بیچاره منیزیم!!وقتی اکسیژن رو میبینه,چشماش چه برقی میزنه!ولی افسوس که نمیدونه داره میره جایی که شیر در کمینشه.چرا به خوابی که اکسیژن براش دیده فکر نمیکنه؟!

عجب صبری داره این آب.خیلی دیر جوش میاره(بر عکس من)!!!عصبانی

مواد وقتی تو جمع قرار میگیرن اصا لتشون رو حفظ میکنن.بر عکس بعضی ادما که وقتی میان تو یه محیط تازه همه چی یادشون میره!!!

گرمای تشکیل ترکیب ها منفیه!یعنی عناصر با ((هم بودن ))رو بیشتر دوست دارن.چراما بر طبل تفرقه میکوبیم؟!!

زباله رو میگن طلای کثیف.چون ازش کاری بر میاد.اونم مفید!!چقدر بد که ما ادما نتونیم کاری کنیم!

 

این مطلب رو هم به خاطر ارادت زیادی که من نسبت به شیمی دارم گذاشتم براتون.نوشته ی بهنام شمس(البته با اندکی دخل و تصرف)!!!!

 

 

 

نوشته شده در جمعه ٢٢ خرداد ۱۳۸۸ساعت ٦:٥۱ ‎ب.ظ توسط مرضیه نظرات () |

قدرت ضمیر ناخودآگاه خود را درک کنید؛ اگر واقعاً قصد دارید که در زندگی خود به موفقیت و کامیابی دست پیدا کنید، باید بدانید که ذهن ناخودآگاهتان به چه صورت کار می کند و از خود واکنش نشان می دهد. باید به این امر اعتقاد داشته باشد که هیچ گاه برای دست یابی به رویاها و  آرزوها دیر نیست.

"هیچ گاه برای تبدیل شدن به آن فردی که می خواهید، دیر نیست." جرج الیوت

مغز انسان به دو قسمت تقسیم می گردد: خودآگاه و ناخودآگاه. شاید تا کنون بارها از زبان دانشمندان شنیده باشید که افراد تنها از 10% ذهن خودآگاه خود استفاده مینمایند. باید توجه داشت که ضمیر ناخودآگاه بسیار بزرگ تر و نیرومند تر عمل می کند و در حدود 90% دیگر از واکنش های ذهنی ما را نیز همین قسمت تحت کنترل خود دارد. آیا می دانید ممکن است در زندگی شما چه اتفاقاتی روی دهد اگر بتوانید به طور کامل از ضمیر ناخودآگاه ذهن خود استفاده کنید؟ بله می توانید از قدرت جادویی آن برای پیشبرد و ارتقای زندگی خود بهره بگیرید.

عملکرد ضمیر ناخودآگاه

ضمیر ناخودآگاه در محل استقرار خود از ما محافظت کرده و ما را زنده نگه می دارد. هر چیزی را که در زندگی خود با حواس پنجگانه مان احساس می کنیم ، تمام چیزهایی را که می بینیم، می شنویم، حس می کینم، می چشیم و بو می کنیم برای تحلیل و بررسی های آتی به ذهن فرستاده می شوند و در قسمت ضمیر ناخودآگاه ما ذخیره خواهد شد.

در این قسمت از ذهن، نوعی مرجع کامل پیرامون کلیه وقایع زندگی ما درست می شود. فرض کنید شما یک تجربه منفی را در زندگی خود بدست آورده باشید، در این شرایط خاطره آن واقعه ناگوار در ذهن شما ثبت و ضبط خواهد شد. اگر در هر زمان دیگری با یک چنین رویدادی به طور مجدد در زندگی خود مواجه شوید، ضمیر ناخودآگاه به طور اتوماتیک آن خاطره منفی را به یاد می آورد و فوراً احساسات، تصاویر و خاطرات مشابه را به ذهن می فرستد. کلیه خاطرات گذشته را به یاد شما می آورد و به شما آموزش می دهد که چگونه می توانید با در نظر گرفتن کلیه احساسات و افکارتان به آن پاسخ دهید.

یک نمونه مناسب که می توان در این زمینه مطرح کرد، مثال همان کتری پر از آب در حال جوشیدن است. اگر دست شما یک مرتبه با کتری بسوزد در ذهن شما حک میشود که کتری داغ بوده و می تواند دست شما را بسوزاند و به شما آسیب وارد سازد. اگر یک چنین قابلیتی را نداشتیم، آنوقت به تکرار اشتباهات خود ادامه میدادیم.

ضمیر ناخودآگاه این قابلیت را دارد که در آن واحد کارهای متفاوت را انجام داده و واکنش های بیشماری را بررسی کند. در عین حال شما می توانید راه بروید، تنفس کرده، و قلبتان ضربان خود را داشته باشد و ... کلیه این وقایع در ذهن فرد ثبت می شود.

لازم به ذکر است که ذهن انسان به صورت 24 ساعته در حال فعالیت می باشد، یکسره و بدون توقف و استراحت.

نکته مثبتی که در مورد ضمیر ناخواگاه وجود دارد این است که ما را قادر می سازد تا آرزوها و اهداف خود را عملی کنیم. می توانید ذهن خود را طوری برنامه ریزی کنید که سبب موفقیت شما در تمام عرصه های زندگی گردد.

کلیه افکار، رفتار، و تجربیاتی که از طریق ذهن خوآگاه درک می گردند، در ضمیر ناخودآگاه شما ثبت و ضبط می شوند، اما نکته جالبی که باید در این زمینه به خاطر داشت آن است که ضمیر ناخوآگاه هیچ گونه تفاوتی میان واقعیت ها و تصورات ذهنی فرد قائل نمی شود. برای ضمیر ناخودآگاه فرد محدودیتی در زمینه زمان و مکان وجود ندارد.

یکی از بهترین تکنیک هایی که از طریق آن می توانید ضمیر ناخودآگاه خود را برنامه ریزی کنید، این است که موفقیت را در ذهن خود به تصویر بکشید. این کار به شما کمک می کند تا بتوانید به صورت خودآگاه جذب چیزهایی بشوید که آنها را میخواهید. به این منظور می بایست تصاویری را که برایتان خوشایند هستند در ذهن خود مجسم کنید. این تجسم هم شامل احساسات شما می شوند و هم افکارتان.

فکر کردن به چیزهای خوب و مثبت همچنین می تواند ضمیر ناخودآگاه رادر رسیدن به موفقیت ترغیب کند. شما این قدرت را دارید که افکار خودتان را انتخاب کنید. باید نسبت به چیزهایی که فکر می کنید، آگاه بوده و آنها را به طور کنترل تحت کنترل خود در آورید. به هر چیزی که فکر می کنید، از قسمت خودآگاه مغز به قسمت ناخوداگاه فرستاده می شود و ضمیر ناخودآگاه نیز آنرا به عنوان یک حقیقت می پذیرد. هیچ گاه به خودتان نگویید که: "من شکست می خورم"، "توانایی انجام این کار را ندارم"، و یا "قابلیت انجام چنین کاری را ندارم"؛ چراکه ضمیر ناخودآگاه به سرعت آنرا باور کرده و به عنوان یک حقیقت آنرا می پذیرد.

باید به ضمیر ناخودآگاه خود آموزش دهید که فقط به موفقیت، شادی، کامیابی، و سلامت و عشق فکر کند.

ما با قدرت و نیروی خاصی که در ضمیر ناخودآگاهمان وجود دارد، پا به دنیا می گذاریم. فقط باید یاد بگیریم که چگونه می توانیم تا بیشترین حد از آن استفاده نماییم.

اگر شما تمایل شدیدی به موفقیت داشته باشید، می توانید قدرت، نیرو و توان ضمیر ناخودآگاه خود را به مرحله ظهور برسانید.

به امید رسیدن شما به بهترین ها.

 

 

نوشته شده در سه‌شنبه ۱٢ خرداد ۱۳۸۸ساعت ٦:۳٥ ‎ب.ظ توسط مرضیه نظرات () |

بیاین ببینین اینجا چه خبره.راه حل های آسون واسه رسیدن به آرامش.واسه لذت بردن از زندگی!از بودن در کنارهم لذت ببرید.


ادامه مطلب
نوشته شده در دوشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۸۸ساعت ۸:٢۳ ‎ب.ظ توسط مرضیه نظرات () |

Design By : Night Melody