زندگی زیباست

تمام چیزى که خدا از بشر مى خواهد یک قلب آرام است.

بگذشت مه روزه، عیــد آمد و عیــد آمد

 

بگذشت شب هجران معشوق پدید آمد

 

آخرین سفره های ضیافت نور برچیده شد و آخرین سوره ها، دعاها، نیایشها و غزلها در اشتیاق معبود خوانده شد ... اشک بیقرارمان دیگر بار باریدن گرفت و از آن حضور بیکران برای یک مهمانی منور رمضانی دیگر وعده خواست، وعده ای سبز برای احساس ترنم زیبای بهار رمضان سالی دیگر و رخصت حضور در میهمانی و ضیافت پر معنویتی دیگر ...

 

اللهم اهل الکبریا و العظمه

و اهل الجود و الجبروت

و اهل العفو و الرحمة

و اهل التقوى و المغفرة

 

اسئلک بحق هذا الیوم الذى جعلته للمسلمین عیدا و لمحمد صلى الله علیه و آله ذخرا و شرفا و کرامة و مزیدا، ان تصلى على محمد و آل محمد و ان تدخلنى فى کل خیر ادخلت فیه محمدا و آل محمد و ان تخرجنى من کل سوء اخرجت منه محمدا و آل محمد، صلواتک علیه و علیهم. اللهم انى اسئلک خیر ما سئلک منه عبادک الصالحون و اعوذ بک مما استعاذ منه عبادک المخلصون‏.

 

بارالها، به حق این روزى که آن را براى مسلمانان عید و براى محمد(ص) ذخیره و شرافت و کرامت و فضیلت قرار دادى از تو می ‏خواهم که بر محمد و آل محمد درود بفرستى و مرا در هر خیرى وارد کنى که محمد و آل محمد را در آن وارد کردى و از هر سوء و بدى خارج سازى که محمد و آل محمد را خارج ساختى، درود و صلوات تو بر او و آنها، خداوندا، از تو می طلبم آنچه بندگان شایسته‏ات از تو خواستند و به تو پناه می برم از آنچه بندگان خالصت‏ به تو پناه بردند.

 

خدایا! فطر از فطرت است و فطرت ما را به اولین روز آفرینش بر می گرداند؛ آنگاه که جبرییل را فرستادی، تا از خاک زمین مشتی برگیرد و تو خمیره آدم را در بین طائف و مکه به 40 روز سرشتی.

آفریدگارا! تو مرا آفریدی تا نام های تو را یاد بگیرم و تو را به هزار و یک نام مقدس فرا بخوانم و با یاد و نام تو صدای عاشق تو را جاودان بر گنبد گیتی مکرر بدارم.

مهربانا! نیک می دانستی که از خاک بودنم مرا از پرواز باز خواهد داشت و از آنجا که دوستم داشتی، رهایم نکردی؛ بهار رمضان را در چرخش ایام بر سر راهم قرار دادی تا سر و تن، دل و جان، و خویشتن خویش را در بارش بارانهای رحمت تو، از هر چه آلودگی و سنگینی و گرد و غبار بزداییم و طاهر شوم.

پروردگارا! تو مرا به مهمانی ات فرا خواندی تا در برابر نگاهت، در حضور باشکوه و مهربانت، در بارگاه معنوی ضیافت نورانی ات دوباره به یاد فطرتم، خود خود خودم بیفتم، از وابستگی ها، دلبستگی ها، شبکه رکودآور روزمرگی ها، بگذرم و روح تنها و دل پ‍‍ژمرده ام را، در آن اعماق بیابم و با آیینه ای از زلال خوبی ها و پاکی ها به نماز فطر تو بیایم ...

عید فطر، روز جشن بازگشت به فطرت و روز چیدن میوه های شاداب استجابت دعا بر شما مبارک باد. از همه شما خوبان التماس دعا داریم و امیدواریم این تحول ارزشمند سرآغازی برای کامیابی ها،خوشبختی ها و شادکامی های شما عزیزان باشد.

 

همه روزهایتان عید و همواره عیدهایتان سبز باد...

این پست رو باید دیروز میذاشتم که بنابه دلایلی نتونستم...اما حالا تبریک منو با یه روز تاخیر بپذیرید...لبخند

نوشته شده در دوشنبه ۳٠ شهریور ۱۳۸۸ساعت ۱۱:٥٩ ‎ق.ظ توسط مرضیه نظرات () |

Design By : Night Melody