زندگی زیباست

تمام چیزى که خدا از بشر مى خواهد یک قلب آرام است.

گروهی از فارغ التحصیلان پس از گذشت چند سال و تشکیل زندگی و رسیدن به موقعیت های خوب کاری و اجتماعی طبق قرار قبلی به دیدن یکی از اساتید مجرب دانشگاه خود رفتند . بحث جمعی آن ها خیلی زود به گله و شکایت از استرس های ناشی از کار و زندگی کشیده شد . استاد برای پذیرایی از میهمانان به آشپزخانه رفت و با یک قوری قهوه و تعدادی از انواع فنجان های سرامیکی، پلاستیکی و کریستال که برخی ساده و برخی گران قیمت بودند بازگشت . سینی را روی میز گذاشت و از میهمانان خواست تا از خود پذیرایی کنند . پس از آنکه همه برای خود قهوه ریختند استاد گفت: اگر دقت کرده باشید، حتما متوجه شده اید که همگی فنجان های گران قیمت و زیبا را برداشته اید و آنها که ساده و ارزان قیمت بوده اند در سینی باقی مانده اند .

 البته این امر برای شما طبیعی و بدیهی است . سرچشمه همه مشکلات و استرس های شما هم همین است . شما فقط بهترین ها را برای خود می خواهید . قصد اصلی همه شما نوشیدن قهوه بود اما آگاهانه فنجان های بهتر را انتخاب کردید و البته در این حین به آن چه دیگران برمی داشتند نیز توجه داشتید . به این ترتیب اگر زندگی قهوه باشد، شغل، پول، موقعیت اجتماعی و ... همان فنجان های متعدد هستند . آنها فقط ابزاری برای حفظ و نگهداری زندگی اند.

اما کیفیت زندگی در آنها فرق نخواهد داشت . گاهی، آن قدر حواس ما متوجه فنجان هاست که اصلا طعم و مزه قهوه موجود در آن را نمی فهمیم . پس دوستان من، حواستان به فنجان ها پرت نشود ... به جای آن از نوشیدن قهوه خود لذت ببرید.

--------------------------------------------

یه تشکر از یه دوست...

وقتی این متن رو واستون تایپ می کردم داشتم یه قطعه از اجراهای استاد شجریان گوش میدادم..وای که چقدر محشره...من خیییلی این قطعه رو دوست دارم ...خیلی دلم میخواست وقتی به طور زنده اجرا میشد اونجا بودم.این اجرای استاد شجریان توسط یه دوست خیلی خوب برای من ارسال شده..که همین جا ازش تشکر میکنم....اسم قطعه رو نمیدونم ،اما می نویسم یه تیکش رو(میگه:من زتو دوری نتوانم دیگر،جانم وزتو صبوری نتوانم دیگر،بیا حبیبم، بیا طبیبم)...خداییش محشره...من که عاشق این اجرام...شمام امتحان کنین..شاید خوشتون اومد...بازم ازدوست خوبم ممنونم...

نوشته شده در چهارشنبه ٦ آبان ۱۳۸۸ساعت ٥:٤٠ ‎ب.ظ توسط مرضیه نظرات () |

Design By : Night Melody